Труба бурильна d = 50мм l = 4,5 м
Труба бурильна призначена для з’єднання з породоруйнівним інструментом при бурінні геологорозвідувальних свердловин. Технічна характеристика: Труба бурильна Ф 50х5,5х4500 геологорозвідувальна з висадженими всередину кінцями і різьбленням, відповідає ГОСТ 7909-56.
Бурильні труби використовуються при спуску в свердловину і підйому інструменту, який руйнує породу. Основними її функціями є:
– створення осьового навантаження на інструмент;
– підведення промивної рідини або повітря до забою;
– передача обертання;
– підняття або опускання обладнання для руйнування породи;
Труби пов’язані між собою завдяки бурильних замків, яким характерна особлива замкова різьба. На кінцях труби потовщуються зовнішніми, внутрішніми або комбінованими посадками для підвищення їх міцності.
Труба бурильна буває:
1.) звичайна;
2.) обтяжена;
3.) ведуча.
Звичайні бурильні труби-виготовляються з сталі, мають круглим поперечним перерізом, товщина стінки складає 4,75-11 мм. Обтяжені – виготовлені зі сталі і їм характерно кругле або квадратне поперечний переріз зі стінкою, товщина якої 16-50 мм. Застосовуються для підвищення жорсткості нижньої половини колони і формування тиску на породоруйнівний інструмент. Ведучій трубі характерно багатогранне поперечний переріз, яке знаходиться вгорі колони.
Також існують обтяжені бурильні труби (ОТБ). Вони застосовуються для реалізації певного навантаження на породоруйнівний інструмент. Також вони збільшують жорсткість нижньої області бурильної колони. Завдяки ОБТ умови роботи бурильних труб значно підвищується, а можливість їх обриву зводиться до мінімуму. Важливим є те, що вони сприяють збереженню початкового напрямку свердловини.